Logo

  Veľkoobchod a maloobchod vinárskych a včelárskych potrieb

€ EUR
Vyberte menu
Produkty

MANDY spol. s.r.o.
Včelárske potreby,  Vinárske potreby

Ing. Katarína Bolčeková
Šebešťanová 276

017 04 Považská Bystrica

IČO: 35868074

IČ DPH:  SK 2021758618

Otváracie hodiny:  PONDELOK- ŠTVRTOK  16-18 hod


email: bolcekova.katarina@gmail.com

vzorková predajňa + vybavovanie objednávok:

bolcekova.katarina@gmail.com
 

sídlo: Šebešťanová 276

bolcekova.katarina@gmail.com

----------------------------------------------

 

Kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku

 

 

  

 

APIDEZ - 10 ks pásikov / balenie

Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 6.25
7.50 ks

Apidez®


Veterinárny prípravok – na prevenciu a podporu liečby VARROÁZY včiel.


Veterinárny prípravok Apidez® tvorí 10 drevených dyhových pásikov svetložltej až hnedej farby s vôňou esenciálneho oleja. Ako účinné látky Apidez® obsahuje tymol – 60 mg a jedľový esenciálny olej 80 mg / pásik. Je schválený ako veterinárny prípravok bez predpisu veterinárneho lekára, určený na prevenciu a podporu liečby varroázy včiel. Je netoxický, nehromadí sa vo včelích produktoch a vďaka silnému jedľovému esenciálnemu oleju nespôsobuje rezistentné populácie kliešťov. Má výrazný akaricídny a odpudzujúci účinok proti dospelým formám klieštika, nie je návykový, je ľahko použiteľný, podporuje prirodzenú obranyschopnosť včelstiev.


Tymol sa spolu s karvakrolom nachádza v tymianovom a oreganovom éterickom oleji. Nie je leptavý, ani karcinogénny, je rozpustný v alkohole a len mierne vo vode. Tieto látky používali Egypťania pri mumifikácii, pretože majú značnú schopnosť ničiť baktérie a huby. Úspešne sa tymol celosvetovo používa pri likvidácii klieštika. Okrem toho sa využíva aj ako anestetikum.


Jedľový éterický olej obsahuje látky ako bornylacetát, kamfén, α-pinén, ktoré majú výrazné larvicídne, antibakteriálne a repelentné vlastnosti. Inhalácia bornylacetátu spôsobuje relaxáciu autonómneho nervového systému, preto je jedľový éterický olej veľmi obľúbený pre jeho upokojujúce účinky.


Použitie Apidezu® je veľmi jednoduché: 2 pásiky prípravku sa umiestnia do úľa s 10-12 obsadenými rámikmi (3-4 ulička z každého okraja úľa). Do slabších včelstiev (do 6 rámikov), oddelkov, zmetencov a rojov stačí 1 pásik, ktorý sa umiestni v strede hniezda, medzi 3. a 4. rámik. Pásiky sa ponechajú vo včelstvách počas 3 až 30 dní, v závislosti od množstva zaviečkovaného plodu. Najneskôr 14 dní pred hlavnou znáškou je potrebné pásiky z úľov vytiahnuť. Včelstvá sa odporúča ošetrovať na jar (pri prvej jarnej prehliadke) a v letnom-jesennom období (po vytočení medu). Klinické testy preukázali účinnosť Apidezu® v priemere 88,3% v jarnom a 97,7% v jesennom období.


Apidez® je schválený ÚŠKVBL, schvaľovacie číslo: 135/R/20-S.


VÝROBCA: AO Agrobioprom, Kazakova 6, Moskva, 105064, Ruská federácia.