Logo

  Veľkoobchod a maloobchod vinárskych a včelárskych potrieb

€ EUR
Vyberte menu
Produkty

MANDY spol. s.r.o.
Včelárske potreby,  Vinárske potreby

Ing. Katarína Bolčeková
Šebešťanová 276

017 04 Považská Bystrica

IČO: 35868074

IČ DPH:  SK 2021758618

Otváracie hodiny:  PONDELOK- ŠTVRTOK  16-18 hod


email: bolcekova.katarina@gmail.com

vzorková predajňa + vybavovanie objednávok:

bolcekova.katarina@gmail.com
 

sídlo: Šebešťanová 276

bolcekova.katarina@gmail.com

----------------------------------------------

 

Kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku

 

 

  

 

Bisanar / tymol/ - 1 ml - pre ošetrenie 10 včelstiev

NOVÉ
Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 1.75
2.10 ks

Bisanar®
Veterinárny prípravok – na prevenciu a podporu liečby VARROÁZY včiel.


Veterinárny prípravok Bisanar® predstavuje homogénnu tekutinu svetložltej až tmavožltej farby, ktorej obsah tvorí tymol – 100mg/ml, koriandrový a jedľový esenciálny olej. Zamedzuje vývoj varroázy u včiel.


Tymol poznáme ako zložku tymianovej silice. V dnešnej dobe ho dokážeme extrahovať a v čistej podobe predstavuje bielu kryštalickú látku so silnými antiseptickými vlastnosťami, ničiacimi huby a baktérie. Používa sa vo včelárstve proti klieštikovi, v knihárstve proti hubám a plesniam a tiež v medicíne na liečbu rôznych kožných mykóz. Rovnako je dobrý ako konzervant alebo antiseptikum v ústnych vodách. Prirodzene sa nachádza v materinej dúške, tymiane či pamajoráne.
Koriandrový éterický olej je nenáročná bylinka, ktorá sa pre svoju arómu vo veľkom množstve používa v gastronómii. Tak ako tymol obsahuje tymian, tak koriander obsahuje veľa linaloolu, ktorý má sedatívne, akaricídne, larvicídne , fungicídne a repelentné účinky. Ľahko preniká do metabolizmu parazitov a narúša ich biochemické procesy. Koriandrový olej ovplyvňuje tráviaci a hormonálny systém.
Jedľový éterický olej obsahuje dôležitý bornylacetát. Je protizápalový, antibakteriálny, antivírusový, analgetický a dezinfekčný. Používa sa pri liečbe mykóz, respiračných ochoreniach, nespavosti, zvyšuje odolnosť organizmu voči infekciám.
Bisanar je vyzbrojený silnými zložkami, ktoré účinne pôsobia proti klieštikovi a zároveň podporujú obranyschopnosť samotných včiel. Má príjemnú vôňu. Vďaka prírodným olejom, ktoré svojou vnútornou stavbou sú každoročne vždy iné nespôsobuje vznik rezistentných populácií klieštika. Je netoxický nemá a negatívny vplyv na vitalitu, práve naopak, podporuje produktivitu včelstiev a matky v kladení plnohodnotných vajíčok.


POUŽITIE: 1 ml prípravku rozpustite v 1 litri teplej vody (35 - 40 °C) (alebo 2 ml prípravku v 2 litroch teplej vody (35 - 40 °C)), starostlivo premiešajte, spotrebujte v priebehu jedného dňa. Pripravený roztok naberte do striekačky a tenkým prúdom aplikujte vo včelstve medzi rámiky v množstve 10 ml na jednu uličku. Ošetrenie vykonajte 2 – 3 krát s odstupom 7 dní v prvej polovici dňa, v teplom počasí, kedy teplota vzduchu neklesne pod 10°C a včely sa môžu preletieť. Jedna ampulka s obsahom 1 ml Bisanaru vystačí pre 10 rodín. Bisanar sa kvôli svojej aróme neodporúča aplikovať v čase hlavnej znášky.


Bisanar® je schválený ÚŠKVBL, schvaľovacie číslo: 021/R/20-S.


VÝROBCA: AO Agrobioprom, Kazakova 6, Moskva, 105064, Ruská federácia.