Logo

  Veľkoobchod a maloobchod vinárskych a včelárskych potrieb

€ EUR
Vyberte menu
Produkty

MANDY spol. s.r.o.
Včelárske potreby,  Vinárske potreby

Ing. Katarína Bolčeková
Šebešťanová 276

017 04 Považská Bystrica

IČO: 35868074

IČ DPH:  SK 2021758618

Otváracie hodiny:  PONDELOK- ŠTVRTOK  16-18 hod


email: bolcekova.katarina@gmail.com

vzorková predajňa + vybavovanie objednávok:

bolcekova.katarina@gmail.com
 

sídlo: Šebešťanová 276

bolcekova.katarina@gmail.com

----------------------------------------------

 

Kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku

 

 

  

 

Harmonia prírody, 40g

Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 3.58
4.30 ks

Harmónia prírody®


Veterinárny prípravok na odstránenie toxínov pri otrave včiel rôznej etiológie, zvýšenie imunity a stimuláciu rozvoja včelstiev.


Harmónia prírody® obsahuje kyselinu jantárovú, kyselinu askorbovú, chlorid kobaltnatý, cesnak, morskú soľ a glukózu. Neobsahuje geneticky modifikované zložky. Je to prášok bielej až šedo-ružovej farby. Dôraz pri jeho vývoji sa kládol najmä na extrémnu minimalizáciu negatívnych vedľajších účinkov na včely i na ľudí, hygienu plodiska v dôsledku kontaminácie počas ošetrovania, maximalizáciu účinku synergicky pôsobiacich účinných látok a jednoduchosť a praktickosť použitia na včelniciach. Je vyrobený z organických látok a rastlinných materiálov. Znamená to, že ich účinnosť je o niečo nižšia ako účinnosť liekov chemického pôvodu. Avšak môžu významne znížiť počet chemických ošetrení a ich negatívny vedľajší účinok na imunitu včiel.


Kyselina jantárová a kyselina askorbová sú vitamíny, ktoré majú priaznivý vplyv na metabolické procesy a majú antioxidačné vlastnosti aj v malom množstve. Ich cytoprotektívne a stimulačné vlastnosti zvyšujú adaptívne schopnosti včelieho organizmu a podorujú regeneračné procesy. Kyselina jantárová je organická kyselina, ktorá má zásadný vplyv v spracovaní energie v bunkách. Pri jej nedostatku sa spomaľuje energetický metabolizmus, čo vedie k celkovému oslabeniu a zníženiu schopnosti tela regenerovať a odolávať infekcii. Spomaľuje starnutie a opotrebovanie organizmu pri zvýšenej záťaži a strese. Je univerzálnym biostimulantom, ktorý nemá žiadne nežiadúce účinky a má pozitívny vplyv na všetky orgánové a tkanivové štruktúry, je to významný stresový adaptogén, eliminuje toxické účinky žiarenia a magnetických vĺn na organizmus.
Chlorid kobaltu sa dnes úspešne používa aj vo včelárstve. Pôsobí ako stimulant rozvoja včelstiev, zohráva úlohu pri aktivite enzýmov, syntéze vitamínu B12. Inhibuje aktivitu mnohých patogénnych mikróbov a zvyšuje antibiotický účinok kys.jantárovej či cesnaku, podporuje lepšiu asimiláciu vitamínov A, E, C v tele a zyšuje metabolizmus bielkovín, teda sa zvyšuje hmotnosť plodu a mladých včiel. Pri strese ako sú otravy včiel dochádza k významnej spotrebe vitamínov, keďže je potrebné toxíny eliminovať a z organizmu aj vylúčiť.
Jednou zo skúšok počas klinického testovania bolo aj zimovanie na medovicovom mede. Včelstvá predtým kŕmené Harmóniou prírody vykázali ďaleko vyššiu odolnosť voči toxínom v takomto mede. Rovnako sa výrazná odolnosť včelstiev preukázala I pri vykočovaní na slnečnicové polia ošetrené neonikotinoidmi. V hemolymfe včiel krŕmených Harmóniou prírody® sa pozoroval signifikantne väčší obsah bielkovín a lyzozýmu. Sila rodín sa zvýšila o 40% v porovnaní so skupinou, ktorá krmivo s Harmóniou prírody® nedostávala. Včelstvá vystavali o 30-50% viac medzistienok. Prípravok sa testoval I vo včelstvách so slabým až stredým stupňom hniloby, nozematózy a askosferózy, kde sa pozorovala ich odolnosť a vysporiadanie sa s týmito ochoreniami. Testovalo sa hygienické správanie včelstiev, produktivita, znáška, rozvoj tukového telesa, úspešnosť prezimovania. Vo všetkých parametroch včelstvá kŕmené Harmóniou prírody® vykazovali o 40-70% lepšie parametre.


Veterinárny prípravok Harmónia prírody® je znamenitým prvkom v posillnení odolnosti včiel a jedinečným v detoxikácii pri otravách rôznej príčiny.


Harmónia prírody® je schválený ÚŠKVBL, schvaľovacie číslo: 098/R/20-S.


VÝROBCA: AO Agrobioprom, Kazakova 6, Moskva, 105064, Ruská federácia