Logo

  Veľkoobchod a maloobchod vinárskych a včelárskych potrieb

€ EUR
Vyberte menu
Produkty

MANDY spol. s.r.o.
Včelárske potreby,  Vinárske potreby

Ing. Katarína Bolčeková
Šebešťanová 276

017 04 Považská Bystrica

IČO: 35868074

IČ DPH:  SK 2021758618

Otváracie hodiny:  PONDELOK- ŠTVRTOK  16-18 hod


email: bolcekova.katarina@gmail.com

vzorková predajňa + vybavovanie objednávok:

bolcekova.katarina@gmail.com
 

sídlo: Šebešťanová 276

bolcekova.katarina@gmail.com

----------------------------------------------

 

Kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku

 

 

  

 

Materská kašička, 10 dávok, lyofilizovaná

Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 5.79
6.95 ks

Materská kašička obsahuje vyvážený komplex látok, ktoré pôsobia blahodárne na ľudský organizmus.

Táto kašička je spracovaná moderným spôsobom - lyofilizáciou (lyofilizácia -  mrazová sublimácia, proces, 
pri ktorom sa zo zmrazeného materiálu vo vákuu odparuje voda, používaný na uchovávanie biologických materiálov),
ktorá zabezpečuje zachovanie špecifických vlastností natívne látky. Navyše umožní ľahké uskladnenie,
ktoré nevyžaduje chladné prostredie ako v prípade čerstvej materskej kašičky.

Táto krémová biela látka obsahuje vysoký obsah živín, ktoré pripravujú mladé včely na kŕmenie lariev kráľovnej v úli. Podľa viacerých štúdií ponúka celý rad zdravotných výhod a účinkov, a to hlavne na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu (PMS). Okrem toho je skvelým prípravkom na podporu hojenia rán.

 

Materská kašička má vysoké výživové hodnoty a môže mať antioxidačné, antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. A práve vďaka týmto vlastnostiam je materská kašička taká obľúbená a populárna. Konzumujeme ju prevažne ústne alebo ju aplikujeme priamo na pokožku.

Výživová hodnota

Nutričný obsah včelej materskej kašičky je prínosom už vo svojej podstate. Dôvod? Materská kašička poskytuje celý rad základných živín, ktoré sú potrebné pre zdravie a vitalitu.

 

Včelia materská kašička obsahuje:

-          Vodu – 50 až 60%

-          Proteíny – 18%

-          Sacharidy – 15%

-          Lipidy – 3 až 6%

-          Minerálne soli – 1,5%

Okrem týchto zložiek sú jej obsahom aj malé množstvá vitamínov, minerálnych látok a viacerých druhov vitamínu B. Obsahuje tiež polyfenoly, ktoré predstavujú skupinu chemických zlúčenín obsiahnutých v rastlinách a sú významné vďaka bohatému zastúpeniu antioxidantov.

Návod na použitie: Materskú kašičku si doprajte najlepšie ráno nalačno 20 minút pred jedlom. Priloženou odmerkou naberte materskú kašičku. Ideálne dávky 200 mg dosiahnete, ak kašička v odmerke bude siahať cca 1 milimeter pod okraj odmerky (plná odmerka je 230 mg). Dávku materskej kašičky, vysypte na polievkovú lyžicu (plastovou, drevenou, alebo keramickú - nesmie byť kovová) a pridajte ďalšie dve odmerky vody. Dôkladne premiešajte odmerkou, aby sa materská kašička rozpustila. Nechajte minimálne 1 minútu rozplynúť pod jazykom a potom prehltnite. Odmerku umyte a vysušte. Po otvorení spotrebujte do 4 týždňov. Užívajte 1 dávku denne. Neprekračujte stanovené denné dávkovanie. Pre preventívne posilnenie organizmu stačí podanie troch dávok týždenne. Opatrnosť je potrebná u alergikov na včelie produkty. Materskú kašičku možno podávať aj niekoľko týždňov (40 dní = 6 týždňov). Kúru je vhodné opakovať niekoľkokrát za rok, najlepšie v jarných mesiacoch. Upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov, alergikov, tehotné a dojčiace ženy, ďalej pri nádoru prsníka, maternice alebo vaječníkov. Pri onkologických ochoreniach neodporúčame. Skladuje sa v suchom a tmavom prostredí pri izbovej teplote. Materská kašička nesmie prísť do styku s kovom.

 

Materská kašička a alergické reakcie

Ako je známe, včelie produkty zvyknú u niektorých ľudí vyvolať alergické reakcie. Výnimkou nie je ani včelia materská kašička. Správa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) hovorí, že materská kašička môže u niektorých ľudí vyvolať alergické reakcie. Na pozore by sa mali mať napríklad ľudia s astmou alebo inými alergiami, pretože práve oni môžu mať vyššie riziko alergickej reakcie. Preto je zakaždým nevyhnutné poradiť sa s lekárom, a to v prípade, ak sa po užívaní materskej kašičky vyskytne ktorýkoľvek z nasledujúcich príznakov:

 

-          žihľavka

-          nadmerné svrbenie

-          tráviace problémy, ako je bolesť brucha alebo hnačka

-          nevoľnosť alebo zvracanie

-          závraty alebo zmätenosť

-          dýchavičnosť alebo iné dýchacie problémy

Materská kašička môže takisto reaktívne pôsobiť na niektoré lieky, ako napríklad lieky na krvný tlak. Preto sa aj v tomto prípade odporúča konzultácia s lekárom, a to skôr ako začnete požívať materskú kašičku. Takto sa vyhnete škodlivým a nepríjemným reakciám, ktoré vám iba sťažia váš život.

 

Príznaky menopauzy a materská kašička

Včelia materská kašička je výborným doplnkom pri riešení problémov počas menopauzy. Opierajúc sa o štúdiu, ktorá bola uskutočnená v roku 2011 a bola zameraná na účinok kombinácie štyroch prírodných zložiek, vrátane materskej kašičky, môžeme povedať, že materská kašička poskytuje značnú úľavu od nepríjemných príznakov pri menopauze.

Počas tejto štúdie podali vedci 120 ženám buď kapsulu obsahujúcu štyri zložky s materskou kašičkou, alebo placebo, a to dvakrát denne počas 4 týždňov. Ženy v obidvoch skupinách zaznamenali zníženie symptómov, avšak tie, ktoré kapsulu užívali, mali výrazne lepšie výsledky ako pacientky v skupine s placebom.

 

Ďalšia nedávna štúdia zistila, že užívanie 150 miligramov materskej kašičky denne, počas 3 mesiacov by mohlo pomôcť zlepšiť hladiny cholesterolu u zdravých žien po menopauze. Takže materská kašička má skutočne vlastnosti, ktoré by bolo dobré využiť.

 

Predmenštruačný syndróm – PMS

Materská kašička by mohla byť veľkým pomocníkom aj pre ženy, ktoré trpia predmenštruačným syndrómom. Tento nepríjemný „neduh“ sa zvyčajne prejavuje nervozitou, podráždenosťou, prudkými zmenami nálad, únavou, depresiou, nadmerným smútkom, nechutenstvom, alebo naopak divokými chuťami, bolesťou brucha, hlavy, ale aj dočasne zvýšenou hmotnosťou.

 

Ako teda pomáha materská kašička pri PMS? Pozrime sa na štúdiu z roku 2014. Počas nej dali vedci 110 ženám buď kapsulu s obsahom materskej kašičky alebo placebo, a to raz denne počas menštruačného cyklu. Ženy, ktoré v štúdii užívali kapsuly materskej kašičky, mali počas dvoch mesiacov výrazne slabšie príznaky predmenštruačného syndrómu.

 

Hojenie rán s materskou kašičkou

Existujú aj ďalšie výskumy, podľa ktorých by mohla včelia materská kašička urýchľovať proces hojenia rán.

Napríklad výsledky laboratórnej štúdie, uverejnenej v časopise Nutrition Research and Practice ukázali, že včelia materská kašička môže významne zvýšiť pohyb fibroblastov na jednu ranu. Fibroblasty sú základným typom bunky väziva, ktorá koordinuje proces hojenia rán.

 

Včelia kašička a Diabetes 2. typu

Diabetes mellitus – cukrovka 2. typu sa vyskytuje prevažne u dospelých ľudí vo vyššom veku. Avšak čoraz častejšie sa diagnostikuje aj u mladých ľudí a veľmi zriedkavo aj u detí.

Diabetes 2. typu vzniká v dôsledku nedostatočnej sekrécie inzulínu v beta bunkách pankreasu. Znížená sekrécia inzulínu nestačí na pokrytie potrieb organizmu, najmä po jedle. Druhou možnosťou je znížená citlivosť buniek tela na inzulín, aj keď je inzulín produkovaný v dostatočnom množstve.

 

Aj tu existuje prítomný dôkaz, že včelia materská kašička môže byť veľmi prospešná pri cukrovke 2. typu. Istá štúdia hovorí, že užívanie materskej kašičky môže viesť k zníženiu hladiny cukru v krvi. V štúdii sa podalo 50 ženám s diabetom 2. typu buď 1 gramová dávka materskej kašičky alebo placebo, a to raz denne počas 8 týždňov. U väčšiny namerali výrazne nižšie hladiny glukózy v krvi, a teda takýto stav je veľmi prospešný pre cukrovkárov 2. typu. Vedci však podotýkajú, že je nutné testovať viac diabetikov, aby sa ešte viac umocnili dohady o pozitívnych účinkoch včelej materskej kašičky na diabetes mellitus.

 

Balenie obsahuje 2000 mg Jedna dávka je 200 - 230 mg