Logo

  Veľkoobchod a maloobchod vinárskych a včelárskych potrieb

€ EUR
Vyberte menu
Produkty

MANDY spol. s.r.o.
Včelárske potreby,  Vinárske potreby

Ing. Katarína Bolčeková
Šebešťanová 276

017 04 Považská Bystrica

IČO: 35868074

IČ DPH:  SK 2021758618

Otváracie hodiny:  PONDELOK- ŠTVRTOK  16-18 hod


email: bolcekova.katarina@gmail.com

vzorková predajňa + vybavovanie objednávok:

bolcekova.katarina@gmail.com
 

sídlo: Šebešťanová 276

bolcekova.katarina@gmail.com

----------------------------------------------

 

Kontaktujte nás a vyžiadajte si ponuku

 

 

  

 

Med škoricový, pastovaný, 750 ml

Záručná doba: 24 mesiacov
Dostupnosť: na sklade
Cena bez DPH: 8.33
10.00 ks

Kvetový med pastovaný,  s prídavkom cejlonskej škorice .

med priamo od včelára

100% kvalita

 

Táto kombinácia je naozaj zázračným liekom. Podľa viacerých informácií sa táto kombinácia objavila už na summerských hlinených tabuľkách, či na egyptskom papyruse. Ten je starý 3500 rokov a je tam veľa receptov, ktorých súčasťou je med so škoricou.

1.Proti artritíde

Skúste v šálke horúcej vody rozpustiť 2 lyžice medu, 1 čajovú lyžičku škorice a pite pravidelne ráno a večer. Pomáha to liečiť bolesti z artritídy.
Prípadne si vyrobte pastu, ako odporúča Š.Demeter. Skladá sa z jedného dielu medu, dvoch dielov vlažnej vody, do ktorej pridáme čajovú lyžičku mletej škorice. Touto pastou masírujete postihnuté časti tela. Bolesť by mala vo väčšine prípadov ustúpiť do 15 minút.

 

2.Pri bolestiach zubov

Ak potrebujete uľaviť pri bolestiach zubov – a to nielen u vás, ale aj u detí – vyrobte si pastu z jednej lyžičky mletej škorice a päť lyžičiek medu. Alternatívne môžeme pridať pár kvapiek propolisovej tinktúry. Aplikujeme na bolestivý zub 3-krát denne.
Ak ide o zubný kaz, odporúča sa pridať do zmesi olivový olej a potierať boľavé miesto. Pomáha aj pri boľavých ďasnách.

 

3.Na ťažký žalúdok

Ťaží vás niečo v žalúdku? Nie je vám dobre a neviete sa toho zbaviť?
Zmiešajte 1 lyžicu škorice a 2 lyžičky medu. Pite pred každým jedlom, čím podporíte trávenie a zabránite prekyslenie žalúdka.
Med so škoricou všeobecne lieči aj žalúdočné problémy, či plynatosť. Jednoducho užívajte zmes z rovnakých častí medu a škorice, pridajte pár kvapiek propolisovej tinktúry.

4.Zlepšite si imunitný systém

Denné užívanie medu a škorice posilňuje imunitný systém a chráni telo pred baktériami a vírusovými ochoreniami. Výskum dokázal, že med má veľa vitamínov a železa, ktoré posilňujú tvorbu bielych krviniek. Optimálne je nasadiť užívanie tejto zmesi na jeseň, kedy začína byť viacero chorých a šíria sa choroby. Med je totiž výborné prírodné antibiotikum, ktoré sa používa aj na dezinfekciu rán. Škorica má zasa protizápalové a protiplesňové účinky.

 

5.Kombinácia na chudnutie

Áno, toto je veľmi obľúbený dôvod J Pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť nadbytočných kilogramov a majú problém s obezitou, sa odporúča piť medovo-škoricový nápoj, a to jednu šálku nápoja v dopoludňajších hodinách nalačno.
Zmiešajte 4 lyžice medu a 1 lyžicu mletej škorice, zalejte 3 šálkami horúcej vody (40 °C) a dobre premiešajte. Pravidelné užívanie znižuje hmotnosť aj u nadmerne obéznych ľudí. Pravidelné pitie nápoja zabraňuje usádzaniu tuku a jeho hromadenie v tele, a to aj napriek tomu, že jeme aj vysokokalorické potraviny.

 

6.Zažeňte chronickú únavu

Ak sa cítite neustále unavení, ako zbití, nič sa vám poriadne nechce, vyskúšajte medovo-škoricovú zmes. Zmiešame 1 lyžicu medu a 1 lyžičku škorice v horúcej vode (40 °C). Pite niekoľko dní okolo 15. hodiny.
Odborné štúdie totiž dokázali, že cukor obsiahnutý v mede regeneruje telesné sily. Táto kombinácia vie naštartovať aj seniorov, ktorí sú potom čulejší a živší.

7.Rakovina

Existuje niekoľko potravín, u ktorých sa výskumami potvrdilo, že ničia alebo minimálne spomaľujú rast rakovinových buniek. Nedávne výskumy v Japonsku a v Austrálii ukázali, že i rakovina kostí, žalúdka a čriev môže byť úspešne liečená. Pacienti trpiaci týmito druhmi rakoviny by mali užívať rozmiešanú lyžicu medu s jednou lyžicou škorice počas 1 mesiaca 3-krát denne.